poniedziałek, 6 sierpnia 2018

A teraz przeczytam... [lista książkowych oczekiwajek, odsłona piąta]

Po ponad ośmiu miesiącach przerwy powracamy z listą książkowych oczekiwajek. Tym razem zahaczymy nie tylko o sierpień, ale i wrzesień, a nawet i październik ;)
Szykujcie portfele, siądźcie wygodnie i... Zaczynamy ;)

Łzy Tess
  Wydawnictwo Kobiece, 23.08.18
 
 
 
 
"Pierwszy tom mrocznej serii, w której pożądanie miesza się ze strachem.
Dwudziestoletnia Tess Snow prowadzi spokojne życie. Jest o krok od rozpoczęcia kariery na rynku nieruchomości, a jej chłopak to idealna mieszanka czułości i odpowiedzialności. Aby świętować ich drugą rocznicę, Brax robi jej niespodziankę i zabiera na wycieczkę do Meksyku.
Romantyczne plaże, gorący seks i świetna zabawa — tego spodziewa się Tess. Dziewczyna nie wie, że zostanie uprowadzona, odurzona narkotykami i sprzedana. Siłą wepchnięto ją w mroczny świat prostytucji i zdegradowano do roli zabawki. Jej nowy pan, tajemniczy Q, nie lubi się dzielić.
Czy Brax odnajdzie i uratuje Tess, zanim jej nowy właściciel całkowicie ją zniszczy? Czy dziewczyna odnajdzie w sobie siłę, aby walczyć o swoje bezpieczeństwo i wolność?"Najszczęśliwsza
  Filia, 5.09.18"Dawid Kaster dostaje list od byłej żony. Problem w tym, że Ilona została zamordowana cztery lata temu. Mimo to charakter pisma i treść nie pozostawiają wątpliwości. To musi być ona.
Krótka wiadomość przywołuje demony przeszłości. Na tym jednak nie koniec, bowiem mężczyzna wkrótce otrzymuje kolejny niespodziewany prezent.

Czy zabójca Ilony prowadzi z Dawidem sadystyczną grę? A może kobieta żyje, a cztery lata temu doszło do niewyobrażalnej pomyłki? Z każdą kolejną wskazówką Kaster jest coraz bliżej odkrycia prawdy. A ta zaprowadzi go wprost do piekła"Rzeźnicy i lekarze
  Znak, 5.09.18
"Wizyta w szpitalu była kiedyś najprostszym sposobem, by skończyć w grobie. XIX-wieczni chirurdzy, często niewykształceni, nawet niepiśmienni, kroili swoich pacjentów, nie myśląc o odkażaniu narzędzi. Amputacja była ich ulubioną metodą kuracji, a gangrena nie była niczym niepokojącym. Pacjentów często trzeba było gonić po sali i wiązać, by poddali się „leczeniu”.
Chirurg James Y. Simpson jeszcze w 1869 roku uważał, że „żołnierz na polu bitwy pod Waterloo ma większe szanse na przeżycie niż człowiek, który idzie do szpitala”. Dopiero Joseph Lister odkrył, że infekcje powodują zarazki, które można pokonać środkami antyseptycznymi. Był za swoje teorie wyśmiewany, ale ostatecznie to jemu nauka przyznała rację. Poznajcie niewiarygodne realia, w jakich leczeni byli pacjenci, i dramatyczną walkę Listera o to, by zmienić rzeźników w lekarzy"

Wielki ogarniacz życia we dwoje
  Flow Books, 5.09.18
 
 

"Nowe przygody bohaterów "Wielkiego Ogarniacza Życia", bestselerowego poradnika o tym,  jak być szczęśliwym, nie robiąc niczego.
Jej życie to nieustanna walka między spaniem a internetem. Chciałaby tracić kilogramy tak szybko jak pieniądze i cierpliwość. Co wieczór postanawia, że od jutra zmieni się na lepsze, ale kiedy wstaje rano, przypomina sobie, że przecież jest idealna. I wtedy poznaje tego jedynego.
Pan Buk woli dobrze zjeść, niż podobać się byle komu. Gdyby nie związek z Panią Bukową, mógłby przeżyć całe życie w przekonaniu, że nie ma wad. Ale ona wie też, że czasem jedyne wyjście to wyjście na piwo, a on – że jeśli kobieta warczy i nie daje się przytulić, to trzeba odejść na bezpieczną odległość i rzucać w nią czekoladą. I to jest cenna wiedza.
Ta książka pokaże wam, jak być razem i się nie pozabijać"
 Podniebny
  Media Rodzina, 5.09.18 "Nowa powieść Kerstin Gier, autorki bestsellerowej „Trylogii Czasu” i „Silver”.
Siedemnastoletnia Fanny rzuciła szkołę i odbywa praktykę w alpejskim hotelu Château Janvier, zwanym Podniebnym. W Święta nieco podupadły hotel przeżywa oblężenie. Zjeżdżają tu najróżniejsi goście: od słynnej łyżwiarki, przez autora thrillerów, po... właścicieli kolii z legendarnym diamentem carycy Katarzyny. Z pomocą Bena, przystojnego syna właściciela, oraz tajemniczego Tristana, Fanny spróbuje pokrzyżować szyki pewnym złym ludziom. Postara się też zachować zimną krew (i pracę!), oraz znaleźć pomysł na życie, a może nawet miłość... Niebanalny, trzymający w napięciu thriller dla młodzieży, w zachwycającej oprawie graficznej"

 Zostawiłeś mi tylko przeszłość
  Czwarta Strona, 5.09.18
 
 

"Griffin cierpi na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Uwielbia Harry’ego Pottera i liczby parzyste. Theo jest fanem Gwiezdnych wojen i wierzy w światy równoległe. W którymś z nich na pewno wciąż żyje. W którymś z nich obaj nadal są szczęśliwi. Jednak nie w tym.

Tworzyli parę idealną. Bajka skończyła się, gdy Theo wyjechał na studia do Kalifornii i poznał nowego chłopaka. Tam też wydarzył się tragiczny wypadek, który zmienił wszystko.

Życie Griffina w jednej chwili przeistoczyło się w równię pochyłą. Jedyne, co mu zostało, to żal i sekrety. Na domiar złego, jego ból jest w stanie zrozumieć tylko Jackson – nowy chłopak Theo z Kalifornii.

Żeby budować jakąś przyszłość, Griffin musi stawić czoło przeszłości. Przeszłości, która wydarzyła się naprawdę, a nie tej, którą chciałby pamiętać.

Adam Silvera stworzył wzruszającą opowieść o miłości, stracie i żalu" 


 Pan Perfekcyjny
  Filia, 12.09.18
"Ta kobieta musi odejść! Niestety, jest jeden problem…

Ellen Rodgers wydawała się idealną kandydatką do zamieszkania nad biurem Flinta Hopkinsa. Miła, dobrze wyglądająca kobieta sprawiała przy tym wrażenie cichej i spokojnej. Tymczasem dziewczyna okazała się… bardzo energiczną muzykoterapeutką. Teraz Flint, zamiast skupić się na pracy, musi wysłuchiwać dźwięków bongosów, gitar i śpiewania.

Co gorsza, Ellen jest wkurzająco szczęśliwa i odczuwa ciągłą potrzebę naruszania przestrzeni osobistej Flinta – bez przerwy poprawia mu krawat, zapina guziki w koszuli i robi wiele innych rzeczy, wprowadzających w głowie mężczyzny niezły zamęt. Na dodatek kobieta trzyma w charakterze zwierzątek domowych… szczury. Tak, szczury!
Choć Flint marzy o wręczeniu Ellen wypowiedzenia najmu, jego autystyczny syn Harrison zdaje się przepadać za kobietą. Tych dwoje jest więc chwilowo na siebie skazanych, a z czasem ich miłosno-nienawistna relacja zaczyna się przeradzać w coś jednocześnie pięknego i tragicznego" 


 Skradzione małżeństwo
  Prószyński i S-ka, 18.09.18"Jeden błąd, jedna pamiętna noc i życie Tess DeMello zmienia się na zawsze.

Rok 1944. Młoda Tess DeMello niespodziewanie zrywa zaręczyny z ukochanym mężczyzną i wyprowadza się z Baltimore do Hickory, małego miasteczka na południu Stanów Zjednoczonych, aby tam poślubić człowieka, którego widziała tylko jeden raz w życiu. Nowe otoczenie – teściowa, młoda szwagierka, przyjaciele domu, a także mieszkańcy Hickory – nie odnosi się przyjaźnie do obcej, która pojawiła się całkiem nieoczekiwanie i sprzątnęła jedną z najlepszych partii w mieście, bogatego właściciela fabryki mebli. Henry Kraft jest człowiekiem skrytym i melancholijnym, a po cichym i skromnym cywilnym ślubie małżeńskie życie młodej pary w zasadzie nie istnieje. Tess szybko zaczyna rozumieć, że wpadła w pułapkę bez wyjścia, tym bardziej że odchodząc, spaliła za sobą wszystkie mosty, a jej matka niedawno zmarła. W gęstniejącej atmosferze niechęci i sekretów życie wkrótce staje się nie do zniesienia.

Kiedy w regionie wybucha epidemia polio, mieszkańcy Hickory zbiorowym wysiłkiem w ciągu zaledwie pięćdziesięciu czterech godzin uruchamiają w swoim mieście specjalistyczny szpital. Tess, dyplomowana pielęgniarka, wbrew woli męża zgłasza się do pracy i wśród pacjentów, przeważnie dzieci, na nowo odnajduje sens życia. Tymczasem postępowanie Henry’ego z dnia na dzień budzi w niej coraz więcej podejrzeń. Czy zdoła wyjaśnić tajemnice swojego małżeństwa i wyprowadzić swoje życie na prostą?" Dziewczyna, która wybrała swój los
  Feeria Young, 19.09.18
*okładka w przygotowaniu*
"Kasie West, jakiej nie znacie! Życie Addison Coleman sprowadza się do nieustannego pytania "a co, jeśli..."? Nie byłoby w tym nic nietypowego, gdyby nie fakt, że dziewczyna ma moc Sprawdzania - może wejrzeć w przyszłość i poznać skutki swoich decyzji. Kiedy więc okazuje się, że rodzice Addison postanawiają się rozwieść i stawiają ją przed wyborem, z kim chce zamieszkać, jej niezwykłe zdolności nabierają zupełnie nowego znaczenia...W jednej z wersji przyszłości Addie mieszka z mamą i wiedzie dotychczasowe życie, które zna na wylot, ale które nie jest usłane różami - nęka ją najpopularniejszy chłopak w szkole i sprawa wygląda co najmniej nieciekawie... W drugiej wersji Addison zaczyna nową szkołę i zakochuje się w spokojnym artyście. Uroczo, prawda? Ale i ta rzeczywistość nie jest tak różowa, jak mogłoby się wydawać, bo dziewczyna zostaje wciągnięta w śledztwo w sprawie morderstwa, a sprawy przybierają mroczniejszy obrót. Wiedząc tak wiele i mając równie wiele do stracenia, Addie musi zadecydować, w jakiej rzeczywistości... i bez kogo chce żyć"


 Podejdź bliżej
  Filia, 19.09.18"Przychodzą każdej nocy. Są już blisko
Kobieta, która w dniu swojego wieczoru panieńskiego widzi coś, czego nie powinna. Druga ucieka przed swoim socjopatycznym partnerem, trzecia zaś oferuje jej pomoc.
Jest jeszcze ta czwarta, której zwłoki zostają znalezione w parku.
Na ciele nie ma żadnych śladów walki, nie wiadomo też, kim jest dziewczyna ani co było przyczyną jej śmierci. Mimo zimowej aury, ofiara nie ma na sobie butów, a nic nie wskazuje na to, by przyszła tu na boso wśród hałd śniegu.
Dla Toma Douglasa szykuje się jedno z najtrudniejszych śledztw w jego karierze. Czy ktoś manipuluje kobietami, prowadząc własną mroczną grę? Jedno jest pewne: jeśli Douglas się nie pospieszy, wkrótce mogą pojawić się kolejne trupy…" 
 


 Odrobina blasku
  Wydawnictwo Kobiece, 27.09.18

 "Po skończeniu szkoły średniej Riley przeżywa lekki kryzys tożsamości. Kiedyś była najpopularniejszą uczennicą i główną cheerleaderką, a teraz jest… właśnie, kim? Brak planów na najbliższą przyszłość trochę ją przeraża. Dziewczyna postanawia jednak korzystać z pogody i cieszyć się wakacjami, które spędza u swojej ciotki. Zwłaszcza, że w oko wpadł jej Zeke, przystojny artysta, który ma swój własny stragan na letnim targu. Aby mu się przypodobać, kłamie, że też ma zdolności manualne. Podobno jest niesamowita w wytwarzaniu mydła!
Czy Riley zdąży z nauką nowej umiejętności, aby wystawić się na stoisku obok Zeke’a? Może uda jej się przekonać chłopaka, że robi to całe życie. Przecież takie drobne kłamstwo, nie powinno zaszkodzić ich relacji. Prawda?"

 Pozwól mi zostać
  Wydawnictwo Kobiece, 28.09.18
 "Zapytała, czy może zostać, a on jej pozwolił.

Tej feralnej nocy, kiedy świat Mackenzie całkowicie runął, dziewczyna miała nocować w obcym domu. Przez przypadek trafiła do pokoju Ryana. Powinna od razu odejść, powinna czuć się zażenowana, powinna przeprosić, ale nie zrobiła żadnej z tych rzeczy. Tej nocy zupełnie obcy chłopak sprawił, że czuła się bezpieczna, a jego pokój stał się dla niej jedynym miejscem, gdzie w końcu mogła uspokoić swoje myśli.
To właśnie tej nocy, jej siostra bliźniaczka odebrała sobie życie" 


Więcej niż my
  Wydawnictwo Kobiece, 15.10.18
 
  
 
"Szkolny bal miał być dla Mikayli niezapomniany. I taki był, jednak z zupełnie innych powodów, niż chciała. W jedną noc dziewczyna straciła wszystkich, których kochała. Świadkiem tragedii był Jake. To właśnie w nim Mikayla odnajduje wsparcie.

Serce, które zostało złamane i szansa, żeby je poskładać na nowo

Kiedy Mikayla żegnała się z rodzicami przed wymarzonym balem na zakończenie liceum, nie przypuszczała, że ten wieczór zrujnuje jej życie.

Bajkowa noc zmieniła się w prawdziwy koszmar. Dziewczyna utraciła wszystkich, których kochała. W zaledwie kilka godzin jej cały świat się zawalił.

Świadkiem jej nieszczęścia był nowo poznany chłopak, Jake. To właśnie on i jego rodzina okazali jej wsparcie, którego tak potrzebowała.

Czy w pustym sercu Mikayli znajdzie się miejsce na miłość? Czy w jej sercu jest miejsce na WIĘCEJ?"


Jak poderwać drania. Sebastian
  Wydawnictwo Kobiece, 25.10.18
 
 
 
 
"Nie oceniaj dziewczyny po swetrze, jaki nosi!
Jameson, dla przyjaciół James, to bardzo pilna uczennica, która z biblioteki zrobiła swoją prywatną świątynię. Sebastian, dla przyjaciół Oz, to bardzo dobry wrestinlgowiec, który z biblioteki zrobił swoją prywatną salę do szybkich numerków. W wyniku głupiego zakładu poznają się bliżej. I to bardzo intensywnie.

Jednak Sebastian nie chce poprzestać na przelotnej znajomości. Chce zaprzyjaźnić się z Jameson, chce być jej bliski, chce jej stale dokuczać i zerwać kiedyś z jej szyi te przeklęte perły. Jednak dziewczyna wie, że Oz to połączenie kłopotów i sporej dawki bycia dupkiem.

Czy James pozwoli mu się zbliżyć i przekona się, że góra mięśni oraz cięty dowcip wcale nie przesądzają tego, jakim facetem jest Oz? Czy związek z takim dupkiem i kobieciarzem zaprowadzi ją prosto to złamanego serca?"


 I jak, coś przykuło Waszą szczególną uwagę? A może - tym razem :D - Wasz budżet wcale nie ucierpi? ;)

38 komentarzy :

 1. Jednak ja jeśli wypatruje nowości to tych fantastycznych, dlatego raczej te tytuły mnie nie kręcą. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, sama mam całkowicie odwrotnie - wypatruję w sumie wszystkiego prócz fantastyki :D

   Usuń
  2. U mnie doszło do tego, że nawet licencjat mam z nią powiązany, więc obecnie poznaje też ją od teoretycznej strony, a ta w Polsce jest bardzo ciekawa. W końcu w PRLu to fantastyka dawała wolność - cenzura nie czaiła, że powieści takiego Zajdla to w gruncie rzeczy krytyka systemu. XD

   Usuń
  3. O kurczę, świetnie! :) Grunt to pisać o tym, co się lubi ;)

   Usuń
 2. Na kilka z tych tytułów mogłabym się skusić, ale najbardziej czekam na 'Łzy Tess' :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kilku tytułów już nam ale żaden nie zainteresował mnie na tyle abym chciała po niego sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypuszczam, że półka i tak ugina Ci się od nieprzeczytanych książek :D

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. A któremuś książkocholikowi się nie ugina xD

   Usuń
 4. Będę polować na „Zostawiłeś mi tylko przeszłość” ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam "Silver", więc może po nową książkę Kerstin Gier również przeczytam. Mam też w planach zapoznać się z twórczością Adama Silvery. Jestem ciekawa tej nieco innej odsłony Kasie West.
  Pozdrawiam, Ola
  http://bookwithhottea.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się czaję na Silverę i chyba kupię od razu dwie jego książki ;)
   Również jestem ciekawa nowej Kasie, ciekawe czy czymś nas zaskoczy ;)

   Usuń
 6. Łzy Tess zapowiadają się fantastycznie - nie mogę się doczekać, aż przeczytam tę książkę.
  Pozdrawiam!
  https://recenzjeklaudii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. "Więcej niż my" to chyba najbardziej wyczekiwana przeze mnie premiera jesieni! Czekałam na nią bardzo długo i jak wczoraj zobaczyłam ją w zapowiedziach to aż poczułam ekscytację. Ostatnimi czasy rzadko która premiera wywołuje we mnie takie emocje, ale tej się to udało <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To świetnie :>
   Sama w sumie aż tak bardzo się nie ekscytuję, bo czytałam ją w anglojęzycznej wersji, ale fakt faktem, że to dobra książka ;)

   Usuń
 8. ,,Skradzione małżeństwo" brzmi całkiem fajnie :)

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie wszystko od Chamberlain brzmi fajnie :D ;)

   Usuń
 9. Kerstin Gier coś wydaje? O_O Dlaczego dopiero teraz się o tym dowiaduję? XDD
  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 10. "Łzy Tess" i "Najszczęśliwsza" zainteresowały mnie najbardziej *o* Reszta tytułów to niestety nie mój gatunek.

  Pozdrawiam cieplutko,
  Złodziejka zapisanych stron

  OdpowiedzUsuń
 11. ,,Jak poderwać drania?" to tytuł, na który niewątpliwie czekam! Nasłuchałam się bardzo dużo o zagranicznym wydaniu! :D

  Heavy books

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha, ja podobnie, mam nadzieję, że faktycznie okaże się to niezłe ;)

   Usuń
 12. Zaciekawiły mnie Łzy Tess - mam jednak nadzieję, że autorka poradzi sobie z trudnym tematem, jakiego się podejmuje. Nie miałam pojęcia, że wychodzi nowa książka Kerstin Gier! Czytałam wszystkie jej powieści, które dotychczas ukazały się w Polsce, więc również tej nie mogę odpuścić. Ciekawi mnie również nowa książka Adama Silvery - niedawno czytałam They Both Die At The End i czuję, że muszę sięgnąć jeszcze po inną powieść tego autora, żeby wyrobić sobie o nim opinię :)

  Pozdrawiam cieplutko!
  BOOKS OF SOULS

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach, a mnie spośród jego książek najbardziej intryguje właśnie "They Both Die At The End", fajnie, że chociaż Ty miałaś już okazję poznać tę historię ;)

   Usuń
 13. "Najszczęśliwsza" bardzo mnie ciekawi :) przeczytałabym również "Łzy Tess" :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Z wymienionych przez Ciebie książek, czekam na drugą część "Wielkiego ogarniacza...". I sama mam już całą listę interesujących książkowych premier. Tyle że mój portfel tego nie wytrzyma. Może ktoś się zlituje i zrobi mi prezent urodzinowy, albo coś;)

  OdpowiedzUsuń
 15. O! Już widzę kilka książek dla siebie :) Koniecznie muszę sięgnąć po "Odrobina blasku" i "Więcej niż my" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tą drugą czytałam w oryginale i powiem Ci, że daje radę ;)

   Usuń

Każdy komentarz to kolejna cegiełka w tworzeniu tego bloga. To jak, pomożesz? ;)

Wykonała Ronnie