poniedziałek, 17 grudnia 2018

LAST MINUTE - Świąteczny poradnik prezentowy





"Za kilka dni święta", myślisz z błogim uśmiechem na twarzy. "Pierniki, mandarynki, słodkie lenistwo pod grzejącym bardziej niż termofor kocykiem, tysiące godzin męczenia Netflixa i książki, całe góry książek!". Snujesz swe piękne plany, kiedy wtem - BAM! - jak obuchem uderza Cię pewna (niepokojąca, dodam) myśl. 
Książki.
Prezenty.
Ha, a raczej ich brak.

Nim dostaniesz zawału lub zaczniesz hiperwentylować - spokojnie, drogi czytelniku, nie z takimi opresjami dawaliśmy sobie przecież radę ;)
Jeśli masz w domu kogoś, kto kocha książki bardziej niż czekoladę (albo po prostu chcesz, żeby ten ktoś więcej czytał), zerknij na mój świąteczny poradnik last minute, a później...
Później niczym Power Rangers teleportuj się do najbliższej księgarni ;)







Dla niej












Lou, energiczna i pogodna dwudziestokilkulatka, ma opinię ekscentryczki. Jej kolekcja wielokolorowych butów wzbudza sensację, niezliczone gafy wywołują pobłażliwy uśmiech u bliskich, a praca w kawiarni wydaje się spełnieniem jej marzeń. Wszystkich zaskakuje więc, że Lou dostaje posadę opiekunki Willa, bogatego bankiera, który cudem przeżył dramatyczny wypadek, ale zupełnie stracił chęć do życia. Szybko okazuje się, że praca Lou to nie tylko parzenie herbaty i podawanie lekarstw – w rzeczywistości jej zadanie jest dużo ważniejsze. Sytuację komplikuje fakt, że między nią a Willem rodzi się wielkie uczucie, które na zawsze odmieni życie obojga.
Słowa Willa: "Żyj dobrze. Żyj odważnie. Po prostu żyj" stały się dla Lou impulsem do wielkich zmian. Pamiętając o obietnicy złożonej ukochanemu, Lou stara się znajdować nowe powody, dla których warto czekać na każdy kolejny dzień. A los ma dla niej wiele niespodzianek i wiele wyzwań…
Pakiet zawiera powieści: "Zanim się pojawiłeś", "Kiedy odszedłeś" i "Moje serce w dwóch światach".


Między Słowami, 84.90










Jasmine Greene poznałem w kroplach deszczu.
Była licealną pięknością, podczas gdy ja grałem niezdarnie na ulicy. Łączyły nas jedynie muzyka i samotność.
W jej oczach dostrzegałem, że nie zawsze uśmiechała się szczerze, choć jej głos dawał mi nadzieję, której poszukiwałem od tak dawna.
Pewnego dnia jednak, dziewczyna zniknęła mi w okamgnieniu.
Kilka lat później stanęła przede mną na nowoorleańskiej ulicy. Zmieniła się, ale ja również byłem już inny. Życie sprawiło, że staliśmy się wycofani, zamknięci, oschli. Czas odebrał nam lekkość.
Nawet jeśli nie byliśmy już tacy, jak kiedyś, moje złamane serce rozpoznało jej smutek. Wróciła, więc nie mogłem pozwolić, by ponownie mi się wymknęła.
Jasmine Greene poznałem w kroplach deszczu, ale gdy spotkaliśmy się po latach, stałem się dla niej huraganem.


Wydawnictwo Filia, 39.90 










Ich dwoje. Dziesięć okazji. Jedna niezapomniana historia miłosna.
Czarujący literacki debiut o wartkiej akcji. Postacie Laurie i Jacka, ich gafy i zabawne nieporozumienia oraz kapitalne dialogi sprawiają, że od książki nie można się oderwać! Klasyczna, zabawna i wzruszająca opowieść o miłości, której akcja rozgrywa się w ciągu dziesięciu kolejnych świąt Bożego Narodzenia.
Powieściowy odpowiednik filmowych hitów: "To właśnie miłość" i "Dziennik Bridget Jones".
Laurie nie wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia – oczywiście do chwili, gdy zakochuje się w chłopaku, którego pewnego grudniowego dnia widzi na przystanku przez szybę zatłoczonego autobusu. Wymieniają spojrzenia i Laurie nie umie przestać myśleć o nieznajomym. Odnalezienie go to jedno z jej noworocznych postanowień. Po roku nieśmiałych poszukiwań spotyka go znowu, na świątecznym przyjęciu swojej najlepszej przyjaciółki Laurie. Sarah przedstawia go Laurze jako miłość swojego życia…
Książka dla kobiet kochających życie, Jojo Moyses i Nicholasa Sparksa.



Świat książki, 36.90













 
Moda to lustro kobiecej historii. Ty też możesz się w nim przejrzeć.
Odważne pomysły, śmiałe kreacje i przełamywanie tabu przez miliony kobiet. Ostatnie sto lat to prawdziwa modowa rewolucja. Nigdy wcześniej damski strój nie zmieniał się tak szybko. I tak efektownie.
Dla słynących z urody Polek XX wiek był czasem walki: o wolną ojczyznę i o własne prawa. Wydawałoby się, że nie było wtedy czasu na zajmowanie się modą. Ale to właśnie ona dodawała im odwagi i pozwalała poczuć się pięknie. Wyczucie stylu i wyobraźnia stały się ich wizytówką.
Dziś mamy coś, czego naszym prababkom często brakowało. Ogromny wybór. To właśnie on czyni współczesną modę tak fascynującą. Obecne trendy to niewiarygodny miks tysięcy elementów kobiecej garderoby wielu epok.
To, co masz na sobie też ma swoją historię. Odkryj ją.
 
 
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 69.90














Fascynująca powieść o zapomnianej przeszłości, skomplikowanych relacjach rodzinnych i mrocznych sekretach

Greta po 30 latach wraca w rodzinne strony. Do Marchmont Hall, pięknej wiejskiej posiadłości położonej na wzgórzach Walii. Tragiczny wypadek spowodował u niej amnezję i wymazał z jej pamięci ostatnich 20 lat życia. Pewnego dnia, spacerując w lesie, trafia na tajemniczy grób. Gdy odczytuje stary napis, okazuje się, że pochowano w nim małego chłopca. Jej syna…

Poruszające odkrycie uruchomi lawinę zdarzeń, które doprowadzą Gretę do dawno zapomnianych, szokujących faktów. Greta pozna historię Cheski, swojej córki, która w wieku zaledwie czterech lat została gwiazdą kina. Jaką cenę przyszło jej zapłacić za przedwczesną sławę? Greta dowie się, że nie była aniołem, na którego wyglądała…



Wydawnictwo Albatros, 38.90









Dla niego













Książka "Dawno temu był sobie algorytm" wyjaśnia koncepcje informatyki poprzez znane historie i codzienne sytuacje. Autor tłumaczy przetwarzanie informacji jako coś, co dzieje się poza komputerami, a informatykę jako studium systematycznego rozwiązywania problemów. Martin Erwig pokazuje, że wiele codziennych czynności dotyczy rozwiązywania problemów. Na przykład poranne wstawanie: wstajemy z łóżka, bierzemy prysznic, ubieramy się, jemy śniadanie. Ta prosta codzienna rutyna rozwiązuje powtarzający się problem za pomocą serii dobrze zdefiniowanych kroków. W informatyce takie rutynowe działanie nazywamy algorytmem.
Książka wyjaśnia pojęcia z zakresu przetwarzania za pomocą przykładów z życia i popularnych opowieści. Na przykład Jaś i Małgosia wykonują algorytm powrotu z lasu do domu. Film Dzień świstaka ilustruje problem nierozwiązywalności; Sherlock Holmes manipuluje strukturami danych podczas rozwiązywania zagadek kryminalnych; magię w świecie Harry’ego Pottera można zrozumieć dzięki typom i abstrakcjom; natomiast Indiana Jones pokazuje złożoność wyszukiwania. Po drodze autor omawia reprezentacje i różne sposoby organizacji danych; trudne problemy; język, składnię i niejednoznaczność; struktury sterujące, pętle i problem stopu; różne rodzaje rekurencji; a także reguły znajdowania błędów w algorytmach.


Wydawnictwo Naukowe PWN, 69.99













Zawsze chodzi wyłącznie o pieniądze. O nic innego. Ktoś może powiedzieć ci, że to niska pobudka. To nieprawda - oświadcza bohater powieści Jakuba Żulczyka. Ten młody człowiek przyjechał z Olsztyna do Warszawy, gdzie prawie skończył ASP. By uniknąć powielania egzystencjalnych schematów swoich rówieśników – przyszłych meneli, ludzi mogących w najlepszym razie otrzeć się o warstwy klasy średniej, niepoprawnych idealistów – dokonał życiowego wyboru według własnych upodobań: Zawsze lubiłem ważyć i liczyć.
Waży więc narkotyki i liczy pieniądze jako handlarz kokainy. W dzień śpi, w nocy odbywa samochodowy rajd po mieście, rozprowadzając towar, ale także bezwzględnie i brutalnie ściągając od dłużników pieniądze, przy pomocy odpowiednich ludzi.
Jakub Żulczyk w poruszający sposób ukazuje współczesną rzeczywistość, zdeformowaną do tego stopnia, że handlarz narkotyków staje się równie niezbędny jak strażak czy lekarz; jest nocnym dostawcą paliwa dla tych, którzy chcą – albo muszą – utrzymać się na powierzchni.
 
 
 
Świat Książki, 36.90 
 
 
 
 





 
Ekskluzywna edycja w twardej oprawie zapakowana w gustowne pudełko to gratka dla fanów Stiega Larssona i idealny prezent dla tych, którzy jeszcze nie mieli szansy spotkać Lisbeth Salander, jednej z najbardziej fascynujących bohaterek we współczesnej literaturze.

"Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"
Gdy zaczniesz czytać Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet, nie będzie odwrotu. Pierwsza książka z trylogii Stiega Larssona to historia morderstwa sprzed lat, saga rodzinna, opowieść o miłości i intryga finansowa połączone w mroczną i świetnie napisaną powieść trzymającą w napięciu do samego końca. To także pierwsze spotkanie z dziennikarzem i wydawcą magazynu "Millennium" Mikaelem Blomkvistem i młodą, intrygującą outsiderką, genialną hakerką Lisbeth Salander.

"Dziewczyna, która igrała z ogniem"
Lisbeth na skutek niefortunnego zbiegu okoliczności podejrzana jest o popełnienie morderstwa i ścigana przez policję. Mikael Blomkvist nie wierzy jednak w jej winę i zaczyna prowadzić własne śledztwo, podczas gdy Salander daje się wciągnąć w morderczą zabawę w kotka i myszkę i sięga w mroczną przeszłość swojej rodziny.

"Zamek z piasku, który runął"
Salander zbiera siły, by zemścić się na swoich wrogach, a Mikael Blomkvist rusza w pogoń za prawdą. Zaczyna się dramatyczny wyścig z czasem, a finał wywoła trzęsienie ziemi w rządzie i służbach bezpieczeństwa.
 


Wydawnictwo Czarna Owca, 89.99











Osadzony w średniowiecznej Europie cykl powieści „Królowie przeklęci” Maurice’a Druona to prawdziwa, pasjonująca gra o tron! Autor po mistrzowsku żongluje gatunkami literackimi, przeplatając fakty i fikcję. To wyśmienita mieszanka powieści historycznej, romansu i politycznego thrillera. Druon przedstawia świat pełen misternych intryg, zdrad i tajemnic. Ubarwiona legendami historia obfituje w dramatyczne wydarzenia, wielkie namiętności oraz bezwzględne, krwawe walki.

Rozbudowana fabuła, liczne zwroty akcji oraz ciekawi bohaterowie sprawiają, że trylogia Maurice’a Druona cieszy się olbrzymią popularnością. „Królowie przeklęci” nie tylko rozpalają wyobraźnię miłośników mrocznego Średniowiecza, ale również przyciągają fanów „Pieśni Lodu i Ognia”. Sam George R.R. Martin przekonuje, że rody Starków i Lannisterów nie mogą się nawet równać z Kapetyngami i Plantagentami!

We średniowiecznej Francji i Anglii toczy się nieustająca walka o wpływy nie tylko na polach bitewnych, ale również w zaciszu dworskich komnat i korytarzy. Czy klątwa rzucona przez umierającego Wielkiego Mistrza Zakonu Templariuszy doprowadzi do upadku wielkiej dynastii? Jak potoczy się okrutna gra o tron i do czego doprowadzą średniowieczną Europę rozgrywki między wpływowymi rodami?


Wydawnictwo Otwarte, 99.90












Jaka była najgorsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłeś?
Stany Zjednoczone, lata siedemdziesiąte XX wieku. W Milburn, niewielkim miasteczku w stanie Nowy Jork, działa Stowarzyszenie Chowder. Tworzy je grupa starszych panów, przyjaciół, którzy spotykają się, by opowiadać sobie historie – niektóre prawdziwie, inne zmyślone, wszystkie przerażające. Jednak echa przeszłości domagają się sprawiedliwości – jedna z opowieści wraca, by ich prześladować. Opowieść o czymś, co zrobili dawno temu. Opowieść o tragicznym błędzie, przerażającym wypadku. Nad Milburn nadciąga nadnaturalna, gęstniejąca z każdym dniem groza...
Wydana pierwotnie w 1979 roku „Upiorna opowieść” Petera Staruba to napisana z rozmachem i we wspaniałym stylu powieść, będąca hołdem dla największych twórców gotyckiej literatury grozy. To wspaniale skonstruowana meta-opowieść, w której autor w wirtuozerią bawi się konwencją i motywami zaczerpniętymi z twórczości takich pisarzy jak Henry James, Washington Irving, Bram Stoker, Artur Machen, M.R. James, Edith Wharton czy Nathaniel Hawthorne, tworząc w efekcie spójne, wielowymiarowe arcydzieło literackiego horroru. Powieść wysublimowaną, z niespieszną akcją, która bardziej przeraża samym klimatem, atmosferą niż krwawymi opisami i nagłymi zwrotami akcji.


Wydawnictwo Vesper, 59.90







  Dla najmłodszych















Czy zdarzyło ci się kiedyś pomyśleć, że Boże Narodzenie mogłoby wyglądać inaczej? Kolędy, prezenty, zimne ognie – wszystko to już nieco... trąci nudą.
Cóż więc powiesz na wielkie eksplodujące ciasto świąteczne, na paskudnego oswojonego bałwana śniegowego albo sympatyczną gadającą kuropatwę w koronie gruszy? A gdyby tak Święty Mikołaj zatrudnił się w zoo, narozrabiał w sklepie z zabawkami albo nawet został… aresztowany za włamanie?!
Zanurkuj w fantastycznie zabawny świat sir Terry’ego Pratchetta i wpadnij na świąteczną bajkową ucztę niepodobną do innych. Jedenaście opowiastek sprawi, że najpierw parskniesz, potem zakwiczysz, a wreszcie popłaczesz się ze śmiechu i już nigdy nie pomyślisz o Bożym Narodzeniu tak jak dawniej.

Dom Wydawniczy Rebis, 39.90














Enola to młodsza siostra najsłynniejszego detektywa wszech czasów, Sherlocka Holmesa, którą poznajemy, gdy w dniu jej czternastych urodzin znika jej matka. Wbrew decyzji braci, Sherlocka i Mycrofta, którzy chcieliby zatrzymać Enolę w szkole z internatem, dziewczynka wyjeżdża do Londynu, by odszukać matkę. Tu rozwiązuje serię zagadek kryminalnych i jednocześnie stara się unikać braci, którzy próbują ją odzyskać.
Nancy Springer opisała przygody młodszej siostry Sherlocka Holmesa, osadzając fabułę swoich książek w uniwersum stworzonym przez Arthura Conan Doyle’a. Czytelnik ogląda Londyn oczami dziewczyny, mającej odwagę przeciwstawić się wiktoriańskim konwenansom.
 
 
 Poradnia K, 29.99
 
 
 
 


Dwa tomy bestsellerowych "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek" zebrane w ozdobnym pudełku, wręcz wymarzonym na prezent! 200 inspirujących historii, które dziewczynom ze wszystkich stron świata dają impuls, by marzyły bez ograniczeń, stawiały sobie śmielsze cele i nie ustawały w wysiłkach.
 
 
Wydawnictwo Debit, 99.99
 
 
 
 








August musi codziennie mierzyć się ze światem. Walcząc o normalność dla siebie, mimochodem zmienia życie innych. Pozwól, aby odmienił też twoje!
Pakiet "Cudowny chłopak" to trzy najpopularniejsze książki w ładnym, kolorowym pudełku upominkowym. Pakiet zawiera książki:

"Cudowny chłopak"
Wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o tym, że niełatwo być innym.
W bijącej rekordy popularności ekranizacji wystąpili:  Julia Roberts, Owen Wilson oraz Jacob Tremblay.
August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Do tej pory patrzył na siebie oczami bezwarunkowo kochających go rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmieni  Augusta. Ale czy tylko jego?
"Cudowny chłopak i ja trzy cudowne historie"
Każdy z nas marzy o tym, by zostać zauważonym i by inni lubili nas takimi, jacy jesteśmy!
Auggie w ciągu roku szkolnego zmienił życie nie tylko swoje, ale i wszystkich wokół – kolegów, nauczycieli, rodziców. Jego historia uczy tolerancji i życzliwego podejścia do innych, przestrzega przed uprzedzeniami.  Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie to inna strona opowieści o Auggiem. Pozwala spojrzeć na jego świat z nowych punktów widzenia: przyjaciela z dzieciństwa, szkolnego rozrabiaki i najpopularniejszej dziewczyny w klasie. Każdy z nich miał swoje powody, by zachowywać  się wobec Auggiego tak, a nie inaczej.  Trzy cudowne historie pokazują, że i ich niełatwo oceniać.
"365 dni cudowności"

To zachęcające do szlachetnego działania cytaty na każdy dzień roku, dotyczące odwagi, przyjaźni, miłości i życzliwości. Znajdziemy wśród nich słowa popularnych piosenek, cytaty z książek dla dzieci, epitafia z egipskich nagrobków i sentencje z ciasteczek z wróżbą. Inspiracją do stworzenia księgi złotych myśli stała się postać znanego z "Cudownego chłopaka" i uwielbianego przez uczniów profesora Browne’a.


Wydawnictwo Albatros, 79.91 
 












Najsłynniejsza opowieść o misiu Paddingtonie – teraz z pięknymi kolorowymi ilustracjami.

Właśnie wtedy Paddington po raz pierwszy zobaczył tort urodzinowy. Jego oczy, zawsze duże i okrągłe, zrobiły się tak duże i okrągłe, że nawet pani Bird oblała się rumieńcem dumy.
– Specjalne uroczystości proszą się o specjały – powiedziała i szybko poszła do jadalni. (…)
Istotnie, tort był wspaniały. Polany lukrem, z kremem i marmoladą w środku. Na wierzchu stała jedna świeczka i było napisane: PADDINGTONOWI Z NAJSERDECZNIEJSZYMI ŻYCZENIAMI W DNIU URODZIN – OD WSZYSTKICH.
 
 
Wydawnictwo Znak emotikon, 49.90





Zainspirowani?
Uspokojeni?
Mam nadzieję, że tak ;)
 
 Jeśli nie jesteście zwolennikami wręczania książkowych prezentów, zerknijcie na zeszłoroczny poradnik --> KLIK  


7 komentarzy :

  1. Uee, chciałabym mieć komu książki kupować. Nikt u mnie nie czyta, a te książki, które kiedyś naiwnie kupiłam stoją na półce i się kurzą po tym jak sama je w końcu przeczytałam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie zdecydowanie bardziej interesują książki z kategorii "dla niego";)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W gruncie rzeczy to najbardziej uniwersalna kategoria :D ;)

      Usuń
  3. Fajnie to wszystko zostało tu opisane.

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz to kolejna cegiełka w tworzeniu tego bloga. To jak, pomożesz? ;)

Wykonała Ronnie