wtorek, 4 kwietnia 2017

A teraz przeczytam... [książkowa lista oczekiwajek po raz drugi]
Wielkimi krokami zbliża się maj, a wraz z nim święto wszystkich książkoholików - Warszawskie Targi Książki. Dobrze wiedzieć, na co wtedy polować, by nie błądzić jak dziecko we mgle i czym prędzej móc ustawić się w kilometrowych kolejkach do swoich ulubionych autorów ;)
Dlatego też dziś mam dla Was krótki przegląd majowych nowinek wydawniczych. Spokojnie, kilka czerwcowych (i parę kwietniowych) też się załapało :D
Dzikie serca
Feeria Young, 26.04.17"Savannah musi bardzo się starać, żeby jej życie nie rozpadło się na kawałki. Przebiła ołówkiem na wylot rękę swojego ekschłopaka Patricka i z diagnozą "problemy z kontrolą gniewu" trafiła do Brooks Academy, szkoły dla uczniów wyrzuconych z innych placówek. Nieważne, że zrobiła to, bo drań wyśmiewał się z jej młodszego, upośledzonego brata... a braciszek jest dla niej najważniejszą osobą na świecie. Dziewczyna desperacko usiłuje zająć się nim sama, bo ich matka dawno odeszła, a ojciec alkoholik nie radzi sobie nawet z własnym życiem. Dla dobra chłopca opiekę nad nim chce przejąć ich ciotka (która już spisała Savvy na straty), na co dziewczyna za nic nie chce pozwolić.
Co gorsza, Patrick nie zamierza zapomnieć o tym, co mu zrobiła.
Dlatego nie szuka dodatkowych kłopotów i gdy Cameron, kolega z Brooks Academy, ale pochodzący z totalnie innego świata, próbuje zburzyć mury wokół niej, Savvy nie chce pozwolić sobie na zaufanie mu. Bo może się okazać, że wszystko, co z takim trudem próbuje trzymać w ryzach, rozpadnie się z hukiem.
Ale jak to zrobić, kiedy jedyne, co się ma, to dzikie serce?"

Franco
Filia, 24.05.17"Franco Genovese jest perkusistą w światowej sławy amerykańskim zespole Rook. Chłopak ma wszystko. Zabójczy uśmiech, tatuaże, talent, ostry dowcip. A przy tym wszystkim serce ze złota.
Wiedzie dobre, stabilne, nieskomplikowane życie.
Jednak wieczór spędzony w niepozornym barze w Los Angeles wszystko to zmienia.
Do jego świata wkracza Gemma Hendricks.
Pochodząca z północnej Anglii, odnosząca sukcesy młoda pani architekt. Właścicielka uroczego uśmiechu, ciętego języka i nad wyraz ufnego serca.
Natychmiast coś ich do siebie przyciąga.
Gemma i Franco z miejsca się zaprzyjaźniają.
Ich znajomość nie potrwa długo, ponieważ kiedy za kilka dni wrócą do domów, rozdzielą ich tysiące kilometrów.
A może coś się zmieni?
Gemma ma pewne bliskie sercu marzenie.
Gdy Franco postanowi pomóc dziewczynie w spełnieniu go, wszystko może wywrócić się do góry nogami.
Czy ich przyjaźń będzie miała szansę przerodzić się w miłość? A może wszystko pójdzie w zapomnienie?"


Serce ze szkła
Filia, 7.06.17"Kacey Dawson zawsze żyła na krawędzi – podejmowała impulsywne, czasem lekkomyślne decyzje. W tej chwili, jako wiodąca gitarzystka dobrze zapowiadającego się zespołu, stoi na progu sławy i bogactwa. Jednak porażka na koncercie w Las Vegas grozi całkowitym zrujnowaniem kariery. Dziewczyna budzi się z gigantycznym kacem, nie pamiętając zdarzeń ubiegłej nocy ani tego, w jaki sposób skończyła na kanapie u swojego kierowcy…

Jonahowi Fletcherowi kończy się czas. Zdaje sobie sprawę, że jego sytuacja jest beznadziejna, więc przyrzeka sobie, by jak najlepiej wykorzystać pozostałe mu miesiące. Ma jeszcze w planach zobaczyć wystawę swojej instalacji ze szkła w prestiżowej galerii sztuki… Nie planował natomiast zakochać się w nieokrzesanej, nieprzewidywalnej rockmence, która usnęła po imprezie w jego domu.

Jonah dostrzega, że Kacey zmierza ku zatraceniu. Pozwala jej zostać u siebie przez kilka dni, by zdołała wytrzeźwieć, doprowadzić się do porządku i pozbierać myśli. Żadne z nich nie spodziewa się, że poczują coś głębokiego, czystego i ważnego… Coś kruchego jak szkło, co pod koniec może się roztrzaskać na milion kawałków bez względu na to, jak mocno będą starali się to trzymać.

To historia o tym, co znaczy kochać całym sercem, poświęcić się, doświadczyć gwałtownej radości i bezbrzeżnego smutku. Opowiada o życiu w pięknie i bólu, aby na koniec móc uśmiechać się przez łzy i wiedzieć, że niczego by się nie zmieniło"


Tysiąc pocałunków
Filia, 17.05.17"Wyobraź sobie, że otrzymujesz tysiąc małych karteczek i masz wypełnić je najpiękniejszymi momentami swojego życia…

Jeden pocałunek trwa chwilę. Tysiąc pocałunków może wypełnić całe życie.

Chłopak i dziewczyna. Uczucie powstałe w jednej chwili, pielęgnowane później latami. Więź, której nie był w stanie zniszczyć ani czas, ani odległość. Która miała przetrwać już do końca. A przynajmniej tak zakładali.

Kiedy siedemnastoletni Rune Kristiansen wraca z rodzinnej Norwegii do sennego miasteczka Blossom Grove w stanie Georgia, gdzie jako dziecko zaprzyjaźnił się z Poppy Litchfield, myśli tylko o jednym. Dlaczego dziewczyna, która była drugą połową jego duszy i przyrzekła wiernie czekać na jego powrót, odcięła się od niego bez słowa wyjaśnienia?

Serce Rune’a zostało złamane, gdy dwa lata temu Poppy przestała się do niego odzywać. Jednak, gdy chłopakowi przyjdzie odkryć prawdę, jego serce rozpadnie się na nowo"


Szóste okno
Filia, 24.05.17
"Prawda boli, ale kłamstwa mogą zabić.

Po śmierci męża Natalie Gray wiąże się z jego najlepszym przyjacielem, Edem Cooperem. Kobieta pragnie, aby zastąpił on ojca jej dorastającej córce, Scarlett, z czasem jednak zaczyna podejrzewać, że intencje mężczyzny nie są do końca czyste.

Natalie próbuje zapewnić sobie i córce bezpieczeństwo, dlatego wkrótce przeprowadzają się do kolejnego domu. To miejsce również skrywa swój mroczny sekret.

Być może znacznie gorszy od tego, przed którym uciekły.

Tymczasem Tom Douglas prowadzi śledztwo w sprawie samobójstwa nastolatki. Ślady doprowadzają go do Natalie i Scarlett. Czy Douglas zdąży ochronić je przed prawdą, która może zniszczyć ich życie na zawsze?"
Słońce też jest gwiazdą
Wydawnictwo Dolnośląskie, maj 2017"
"Natasha pochodzi z Jamajki, ale od ósmego roku życia mieszka w Stanach. Jej rodzice przebywają w USA nielegalnie i zostają deportowani na Jamajkę. Natasha jest załamana i wściekła na ojca – to przez niego rodzina musi wracać tam, skąd przyjechała. Wierzy w naukę, a nie w miłość. Zwłaszcza po tym, jak zdradził ją chłopak!"

Confess
Otwarte, 10.05.17

"Znajdź w sobie odwagę, by wyznać…
SEKRET
PRAWDĘ
MIŁOŚĆ

Niewypowiedziane pragnienia, bolesna przeszłość i głęboko skrywane grzechy są dla Owena największą inspiracją. Utalentowany malarz kolekcjonuje anonimowe wyznania i przenosi je na płótno. Auburn od kilku lat walczy o odzyskanie normalnego życia i desperacko potrzebuje pieniędzy. Zakochanie się w przystojnym malarzu nie jest częścią jej planu, ale przekorne przeznaczenie stawia na swoim. Dziewczyna odkrywa jednak, że przeszłość ukochanego może odebrać jej to, co dla niej najważniejsze...

Wszystkie wyznania, które przeczytacie w tej powieści, są prawdziwe."


Lokatorka
Otwarte, 14.06.17
"Idealne mieszkanie. Wymarzona lokatorka. Doskonała zbrodnia.
Emma już nie mieszka przy Folger Street 1, na jej miejsce wprowadza się Jane. Obie lokatorki, obecna i była, są do siebie bardzo podobne: kolor włosów, rysy twarzy, pragnienie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Ultranowoczesne mieszkanie wymaga dostosowania się do surowych reguł narzuconych przez właściciela, ale wydaje się idealne do porządkowania życiowego chaosu. Kobiety łączy coś jeszcze – enigmatyczna więź z właścicielem apartamentu. Jednak po pewnym czasie obok pożądania pojawia się niepewność i niepokój. Co różni Emmę i Jane? Emma już nie żyje, Jane jeszcze tak.

Doskonały thriller psychologiczny, który podbił listy bestsellerów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii"

Nic nie mów
Prószyński i S-ka, 16.05.17
"Historia inspirowana autentycznymi wydarzeniami. O ścieżkach, które niepostrzeżenie prowadzą na manowce i o ciemności, która mieszka w każdym z nas.

Czy wiara może być silniejsza od miłości do własnych dzieci? Gdzie jest granica posłuszeństwa? Kiedy powiedzieć dość?

Przez uśpione ulice Jerozolimy mknie kartka. W środku o życie walczy skatowany chłopczyk. Czy lekarzom uda go uratować? Nikt jeszcze nie wie, że matka dziecka siedzi w tym samym szpitalu przy łóżku starszego synka, którego przywieziono z ciężkimi poparzeniami. Pobożnie recytuje psalmy, odmawia wyjaśnień i siódemce swoich dzieci nakazuje bezwzględne milczenie. Jakim trzeba być potworem, żeby sprowadzić takie cierpienie na własne dzieci? A jeśli ta kobieta jest niewinna?
Śledztwo prowadzi detektyw Bina Cedek, matka dwójki małych dzieci. Mozolnie odsłania warstwy tajemnic i kłamstw, coraz głębiej zanurzając się w świat kabały i religijnych sekt, mistycznych tekstów i przerażających rytualnych obrzędów, by stanąć twarzą w twarz z przerażającą prawdą, która na zawsze może odebrać wiarę w ludzi.

Naomi Ragen w przejmujący sposób opowiada o ścieżkach niepostrzeżenie prowadzących do piekła i ciemności, która mieszka w każdym z nas. Grozę budzi świadomość, że ta historia oparta jest na faktach…"


Jedyne wspomnienie Flory Banks
Bukowy Las, 27.04.17"SKĄD MAM WIEDZIEĆ, KOMU UFAĆ, SKORO NIE UFAM SAMEJ SOBIE?”
Flora cierpi na amnezję. Jej pamięć nie rejestruje bieżących wydarzeń, więc dziewczyna nie jest w stanie zapamiętać żartów koleżanki, poleceń rodziców czy chociażby tego, ile ma lat.
Pewnego dnia całuje się z kimś, kogo całować nie powinna i… udaje jej się o tym nie zapomnieć. To jej pierwsze wspomnienie odkąd skończyła dziesięć lat!
Niestety chłopak, który wstrząsnął jej światem wyjeżdża, i to daleko: do Arktyki.
Czy podróż jego śladem okaże się dla Flory lekarstwem na uszkodzoną pamięć? Kto zasłuży sobie na jej zaufanie?
Najbardziej oczekiwana książka roku"

Tysiąc odłamków ciebie
Jaguar, 10.05.17"Rodzice Marguerite Caine są słynni ze swoich przełomowych odkryć w dziedzinie fizyki. Światło dzienne ujrzał właśnie najbardziej niezwykły z ich wynalazków, pozwalający przeskakiwać pomiędzy wymiarami i mogący zrewolucjonizować naukę. Wtedy jednak ojciec Margueritezostaje zamordowany, zaś sprawca – jego przystojny, małomówny asystent Paul – ucieka do innego wymiaru.
Margueritenie zamierza pozwolić, by człowiekowi, który zniszczył jej rodzinę, uszło to na sucho. Wyrusza w pościg za Paulem przez różne wszechświaty, za każdym razem przeskakując do innej wersji samej siebie. Ale po drodze spotyka alternatywne wersje dobrze znajomych ludzi – w tym Paula, którego życie coraz ściślej splata się z jej życiem. Niebawem będzie musiała zacząć się zastanawiać, czy Paul naprawdę jest winny – i co czuje jej własne serce. Później zaś odkryje, że prawda o śmierci jej ojca jest o wiele bardziej złowroga niż się tego spodziewała. Tysiąc odłamków Ciebie zabiera czytelników w podróż po zachwycająco złożonych wszechświatach, gdzie los jest nieunikniony, prawda jest nieuchwytna, zaś miłość pozostaje największą z tajemnic"Buntowniczka z pustyni
Czwarta strona, 26.04.17
"Książka nagrodzona Goodreads Choice Awards 2016. Bardziej wybuchowa niż proch strzelniczy!
Bezkresne piaski pustyni przemierzają tajemnicze bestie, w których żyłach płynie czysty ogień. Krążą pogłoski, że istnieją jeszcze takie miejsca, w których dżiny wciąż parają się czarami. Lud Miraji coraz mocniej występuje przeciwko tyranii Sułtana. Każda noc pośród wydm pełna jest niebezpieczeństw i magii. Jednak osada Dustwalk nie jest ani magiczna, ani mistyczna – to zabita deskami dziura, którą nastoletnia Amani pragnie opuścić przy najbliższej okazji.
Buntowniczka wierzy, że dzięki talentowi w posługiwaniu się bronią, uda jej się uciec spod opieki despotycznego wuja. Podczas zawodów strzeleckich poznaje Jina – tajemniczego i przystojnego cudzoziemca, który może jej pomóc w realizacji planów. Amani nie przepuszcza jednak, że jedna, ryzykowana decyzja, sprawi, że będzie musiała uciekać przed armią Sułtana, ramię w ramię ze zbiegiem oskarżonym o zdradę stanu"
Wyspa Alice
Sonia Draga, 17.05.17
"Kiedy Chris ginie w wypadku samochodowym, życie jego żony, Alice, ich sześcioletniej córki i drugiej, dopiero mającej się urodzić, zostaje zrujnowane. Alice nie potrafi pogodzić się ze stratą i obawiając się, że być może ich idealny związek opierał się na kłamstwie, za wszelką cenę stara się odkryć, skąd wracał jej mąż i jaki sekret skrywał. Rekonstruuje jego ostatnią podróż za pomocą nagrań z monitoringu w miejscach, obok których przejeżdżał, docierając do epicentrum zagadki – Robin Island na Cape Cod w Massachusetts – małej i tylko pozornie spokojnej wyspy, która radykalnie odmieni Alice w czasie poszukiwań odpowiedzi na pytanie, co Chris robił na wyspie"
Najmroczniejszy sekret
Albatros, 10.05.17


"Najnowszy thriller psychologiczny zdobywczyni prestiżowej nagrody Edgar Award oraz Macavity Award for Best Mystery Novel 2015.
Opowieść o narcystycznym zaburzeniu osobowości luźno oparta na pewnej prawdziwej historii… Mówili, że Coco zaginęła w nocy. K ł a m a l i.
Sean Jackson hucznie obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny. Impreza kończy się jednak katastrofą i wielkim skandalem, gdy jedna z jego córek, Coco, w tajemniczych okolicznościach znika w środku nocy. Dwanaście lat później, po nagłej śmierci Seana, człowieka niezwykle zamożnego i wpływowego, na pogrzebie spotykają się Mila, córka z pierwszego małżeństwa, i Ruby, nastoletnia siostra bliźniaczka zaginionej przed laty Coco. Gdy docierają do domu, gdzie ich ojciec mieszkał ze swoją czwartą żoną, orientują się, że wszyscy obecni byli również gośćmi na pamiętnym tragicznym przyjęciu sprzed lat. Nagle są o krok od rozwiązania zagadki, która zaważyła na całym ich życiu. Mroczne sekrety z przeszłości wreszcie ujrzą światło dzienne. Jakie tajemnice kryją się za zamkniętymi drzwiami domu Jacksonów?"Dla niej wszystko
Burda Publishing Polska, 10.05.17
"Pierwsza pełnowymiarowa powieść bestsellerowej autorki Alexy Riley – o tym, co się dzieje, gdy nadopiekuńczy i władczy mężczyzna spotyka kobietę swoich marzeń i dostaje na jej punkcie obsesji. Cóż, w prawdziwym życiu taki scenariusz mógłby dać początek toksycznemu związkowi, ale wygląda na to, że autorka wie, co robi, kreując bohatera, którego sama określa: "Our most obsessed hero ever"!
"Nigdy nie zapomnę tego, jak wyglądała, tak bardzo pewna siebie. Obserwowałem ją z daleka. Wtedy jeszcze nie była na mnie gotowa. Nie zbliżałem się do niej ani jej nie niepokoiłem, ale przez cały czas miałem ją na oku. Mallory Sullivan jest gotowa na to, aby rozpocząć nowe życie. Po ukończeniu ze świetnym wynikiem studiów udało jej się trafić na najbardziej pożądany staż w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji osiągnęła to, o czym w czasach, kiedy wychowywała się w rodzinie zastępczej, mogła tylko pomarzyć. Od samego początku wiedziałem, że ta dziewczyna stanie się moim osiągnięciem, dlatego w dniu, w którym pozwoliłem jej odejść, wyznaczyłem dla niej ścieżkę. Ścieżkę wiodącą do mnie."
Mallory nie spodziewała się, że ukoronowaniem tych marzeń stanie się Oz. Czasami jednak to przeznaczenie wybiera, w kim się zakochujesz. Kto sprawia, że tracisz nad sobą kontrolę. Kto obejmuje w posiadanie twoją duszę. A potem dociera do ciebie, że to wcale nie było przeznaczenie…"

Na które z tych książek czekacie?
Zamierzacie szaleć na WTK? A może wcale się nie wybieracie?
Dajcie znać w komentarzach ;)


33 komentarze :

 1. Na targi się nie wybieram, bo gdyż oczywiście w te fnidni nie dam rady :'(
  A co do wymienionych książek: na pewno zastanowię się nad premierą od Jaguara, tą o podróżach między wszechświatami. Myślę też nad nową Hoover, chociaż jak widzę kolejny nieprzetłumaczony tytuł jej książki to... Ughhh, czemu oni tego nie przekładają na polski?! Wpadła mi jeszcze w oko opowieść o dżinie... Ale jej nie jestem pewna ;) Zalatuje mi Zakazanym życzeniem...
  Trzymaj się ciepło!
  Q.

  www.doinnego.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :(
   Otwarte chyba nie przetłumaczyło żadnego tytułu jej książki :D W.A.B wydał "Slammed" i tam faktycznie pobawili się tytułami... Nie mam pojęcia skąd ta rozbieżność 😄

   Usuń
 2. Kilka nowości z chęcią bym poznała. Na pewno książkę Kim Holden, chociaż muszę w końcu przeczytać Gus i O wiele więcej :) Obowiązkowo też nowość od Colleen Hoover. Ostatnio też czytałam dwie książki Abbot, więc na pewno się skusze i na jej nową książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Gusa" i "O wiele więcej" polecam, choć daleko im do "Promyczka" ;)

   Usuń
 3. Ach na pewno "Franco" i może "Lokatorka"? :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Widziałaś, że ma wyjść w dwóch wersjach okladkowych? :)

   Usuń
 5. Żałuję, że nie wybiorę się na targi warszawskie (pominę to, że jeszcze nigdy nie byłam w stolicy ;___;), ale może za rok!
  Zawsze gdy przeglądam nowości wydawnicze, to boję się, że zostanie wydane coś, co koniecznie będę chciała zdobyć XD, a ostatnio próbuję ostudzić swój zapał kupujący. Na szczęście nic mnie nie zaciekawiło na tyle, żeby po to lecieć, choć nie powiem, na Confess miałabym chętkę!
  #SadisticWriter

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za rok musi się udać ;)
   Hahahah, mam podobnie! :D

   Usuń
 6. Tyle cudeniek, a tak mało czasu i pieniędzy... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oooo... patrzę na tę listę i chcę mi się płakać. Chyba czeka mnie głodówka ;P
  Tyle cudowności!!! Czekam aż na 6 książek, m.in.: "Franco", "Dzikie serca", "Tysiąc pocałunków", "Tysiąc odłamków ciebie", "Słońce też jest gwiazdą", "Confess". A zapewne ta lista się jeszcze powiększy. Jak żyć?
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. A gdybym tak chciała mieć je wszystkie? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pewnie da się zrobić, chociaż Twój portfel może nie być z tego zadowolony :)

   Usuń
 9. Najbardziej interesuje mnie Tysiąc Odłamków Ciebie.

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam NA od Filii, więc pewnie i ta będzie świetna ;)

   Usuń
 10. Niestety nie wybieram się na targi. No cóż, z Poznania do Warszawy to jednak kawałek jest. :p Natomiast wybieram się na inną imprezę, na której książki też grają jedną z głównych ról: poznański festiwal fantastyki Pyrkon. Tutaj mam zdecydowanie bliżej! :D Z nowości nic szczególnego mnie nie interesuje, a jeśli miałabym już wybierać, postawiłabym na "Buntowniczkę z pustyni".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :(
   Ale rozumiem, to faktycznie kawał drogi ;)

   Usuń
  2. Niestety, jakieś 300 km to jest. Szkoda, że w Poznaniu nie ma targów książki. To znaczy są - targi książki dziecięcej i młodzieżowej, no ale... odbywają się one w czasie targów edukacyjnych... i, no nie, nie ma tam nic fajnego.

   Usuń
 11. Miałam najpierw wypisać tytuły książek, na które też czekam, ale okazało się, że to większość z nich. :D Zbankrutujemy! ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 😄😄😄
   Powoli zaczynam przyzwyczajać się do myśli, że czeka mnie miesiąc na samych sucharach z wodą :D

   Usuń
 12. Dużo ciekawych książek :) Ponad połowę chcę przeczytać, nie mam pojęcia jak ja to zrobię :p

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
 13. Ile perełek *.* Już słyszę, jak mój portfel płacze xDD Franco *.*

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój portfel solidaryzuje się z Twoim 😄

   Usuń
 14. hah sporo tego ale ja jakos nie wiem, niekore mnie interesuja a co doreszty to tnie. na wtk nie bede bo to daleko? xD wiec szans nie ma :D ale chociaz osbie popatrze na relacje innych. lubie takie listy oczekiwan i checi czytania dlatgeo czekam an recenzje :) pozdrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sporo, całe szczęście, że wychodzą na przestrzeni kilku miesięcy, bo inaczej byłoby kiepsko :D

   Usuń
 15. Tyle fantastycznych przygód czytelniczych, trudno będzie z któryś zrezygnować, chciałoby się wszystkie przeżyć. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po co rezygnować? Wszystko jest do zrobienia :>

   Usuń
 16. Chyba nigdy nie wybiorę się na targi xD Powód jest prosty: nienawidzę tłumu. Tłoku, ścisku, tumultu i paru innych słów.
  Jestem bardzo towarzyska i uwielbiam przebywać z ludźmi, ale kurde, gdy tylko ktoś się o mnie ociera a nie daj boże jakaś babka pcha mnie wózkiem w biedrze po dziesiątym, to aż w oczach zapalają mi się czerwone lampki.
  Ni cholery xD
  Pozdrawiam ciepło :)
  Kasia z Recenzje Kasi

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz to kolejna cegiełka w tworzeniu tego bloga. To jak, pomożesz? ;)

Wykonała Ronnie